piątek, 26 grudnia 2014

Rodzina


Rodzina - najważniejsza i podstawowa komórka społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo. Wg pedagogiki Rodzina jest pierwszą,  a zarazem najistotniejszą szkołą życia i miłości. Dzięki niej możemy budować   własną tożsamość i osobowość. Dzięki niej jesteśmy zróżnicowani, a jednocześnie podobni do siebie. Każdy jest inny      i unikalny, ale każdy człowiek miał swój początek w rodzinie.
Nie mam zamiaru krzywdzić osób, które z różnych przyczyn i sytuacji życiowych wychowywały się, dorastały w rodzinach zastępczych, niepełnych lub w domach dziecka.
Ufam, że każdy w pewnym momencie swego życia zastanawiał się, a może będzie miał okazję do zastanowienia się nad założeniem swojej rodziny. Zachęcam odwiedzających nasz blog, do podjęcia refleksji nad tematem rodziny w tym szczególnym okresie roku liturgicznego.          Pragnę, abyście pomyśleli o swoim Betlejem (Domu Chleba)             i powędrowali do tych najbardziej intymnych wspomnień by móc        podziękować za dobro,a przeprosić za zło i niedoskonałości,           i ułomności ludzkiej natury. 
Pozdrawiamy ciepło M&P.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz